U sportowców, a także mężczyzn dbających bardzo o własny wygląd, odpowiednio ukształtowana sylwetka ma bardzo duże znaczenie. Chodzi o to, by mięśnie były dobrze wyeksponowane – żeby były proporcjonalne w porównaniu do siebie nawzajem, żeby nie były nienaturalnie przerośnięte i ogólnie dawały wrażenie muskularnej, zdrowej i wysportowanej sylwetki męskiej, ani nie zbyt chudej, ani za nadto umięśnionej.
Powiększanie masy mięśniowej to rezultat systematycznych, wyczerpujących treningów na siłowni. Powinno się je wykonywać w odpowiednich interwałach, żeby osiągnąć pożądane rezultaty. Jednak to nie wszystko – aby uzyskać oczekiwane kształty należy zwrócić uwagę na swoją dietę. Powinna ona zawierać większy udział białka kosztem prostych węglowodanów, które powodują jedynie przyrost tkanki mięśniowej. Żeby przyspieszać szybki przyrost masy mięśniowej niezbędna jest zwiększona podaż białka. Zdecydowanie w prosty sposób można ją uzyskać poprzez dodawanie odpowiednich preparatów białkowych w proszku występujących w różnych smakach, do regularnie spożywanych posiłków proteinowych – omletów, naleśników, ciast, shake’ów i innych podobnych.
Jeśli chodzi o odpowiedni sklep odżywki są w sprzedaży w specjalistycznych sklepach, stacjonarnych bądź internetowych, zajmujących się wyłącznie suplementami dla sportowców. Czasem zadowalającej jakości suplementy możemy znaleźć w dobrze zaopatrzonych sklepach sportowych. Na szczęście teraz w dobie sklepów online można szybko i łatwo zaopatrzyć się w konkretne produkty w sklepach internetowych. Posiadają one suplementy diety przyspieszające przyrost tkanki mięśniowej zarówno w postaci proszku, jak i tabletek. Co bardzo ważne – suplementy te sprzedawane są w różnych gramaturach, od jednorazowych dawek po dawki na więcej niż dwa miesiące systematycznego stosowania.