Jeżeli pragniemy osiągnąć wymarzoną sylwetkę, musimy rozpocząć systematyczną aktywność sportową wraz z przemyślaną dietą – taką, w której przeważają białka oraz tłuszcze kosztem prostych węglowodanów. Potem dopiero możemy zacząć kształtować swoje mięśnie, jednakże pamiętajmy, że sporadycznie wykonywane ćwiczenia nie przyniosą oczekiwanych efektów. Znacznie lepiej jest skorzystać z porad wykwalifikowanego trenera personalnego, który pokaże nam w jaki sposób ćwiczyć na rzeźbę, od czego zacząć by się nie przeforsować oraz nie zniechęcić do ćwiczeń, a osiągnąć wymarzony efekt pięknego ciała.
Trening FBW czyli Full Body Workout to trening siłowy całego ciała przy wykorzystaniu wolnych ciężarów. Jest to bardzo ciekawy program ćwiczeń, który ponadto nie jest zbytnio czasochłonny ani przeciążający. Najważniejsze jest w nim bowiem to, żeby po każdym dniu treningu występował dzień regeneracji. FBW realizuje się ćwicząc po jednym ćwiczeniu na poszczególną grupę mięśniową określoną liczbę powtórzeń. Zasadniczo rozpoczyna się ćwiczenia od ćwiczeń największych partii mięśniowych, na najmniejszych kończąc. W ten sposób można trenować podczas pojedynczego treningu: Nogi, plecy, klatkę piersiową, triceps, biceps oraz brzuch. Jest to zestaw ćwiczeń pozwalający uniknięcia znużenia monotonią ćwiczeń.
Jedną z niezbyt docenianych korzyści płynących z FBW jest nie tyle jej efektywność, co możliwość poznania własnego ciała w trakcie wykonywania ćwiczeń. Kształtując każdą grupę mięśni z osobna dokładnie wyczuwamy swoje możliwości, swoją efektywność i czujemy każdy swój pojedynczy mięsień – to przyda nam się w trakcie kolejnych, bardziej zaawansowanych treningów.