Jeżeli zależy Ci na rozbudowaniu masy mięśniowej powinieneś zastanowić się nad ćwiczeniami fizycznymi. Najlepszym pomysłem jest zakupić karnet na siłownię, aczkolwiek możesz ćwiczyć w zaciszu domowym przy użyciu hantli. Niestety sam trening nie zawsze daje oczekiwane wyniki, wtedy musimy się zainteresować sposobem odżywiania i suplementami dla sportowców. Odżywki w dużym stopniu ułatwiają osiągnięcie zamierzonego planu. Jeżeli nam zależy na czasie powinniśmy odwiedzić sklep, który sprzedaje odżywki dla sportowców.
Jeśli chcemy osiągnąć przyrost masy mięśniowej musimy zainteresować się tak zwanymi odżywkami na masę. Musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na skład konkretnej odżywki, na to czy nie zawiera nadmiernej ilości cukrów.
Jeśli chcemy przybrać na wadze, ale nie na tkance tłuszczowej lecz na mięśniowej koniecznie trzeba dostarczyć odpowiednią ilość białka do naszego organizmu. Generalnie przyjętą liczbą są 2 gramy białka na kilogram beztłuszczowej masy ciała. Gdy nie jesteśmy w stanie podać takiej ilości w postaci produktów żywnościowych warto zainwestować w białko na masę. Najlepiej spożywać je po ćwiczeniach, gdyż wtedy jest pobudzona synteza mięśniowa.
Odżywka białkowa stanowi fantastyczne uzupełnienie diety sportowca, gdyż jest łatwa w przygotowaniu oraz dobrze smakuje przez co wzbogaca smak każdego posiłku. Możemy ją dodawać do owsianki, jako polewę do omletów oraz do ryży i kaszy na słodko.
Suplementy diety, a w szczególności odżywki białkowe, stanowią najlepszą alternatywę dla tych, którzy nie mają wiele czasu oraz odpowiednich warunków na właściwe dopilnowanie diety. Dodać należy, iż są to jedne z niedrogich źródeł pełnowartościowego białka.