Marzeniem każdego z nas jest śliczna i wysportowana postawa, jednak droga do tego prawdopodobnie jest bardzo męcząca i trwać dłuższy czas. Stosowanie coraz bardziej udziwnionych diet i wykańczającego planu wykonywania ćwiczeń często nie przynosi oczekiwanego rezultatu. Prowadzi to szybko do znudzenia, w związku z czym nie chcemy już więcej uprawiać sport, jednak odbicie w lustrze nadal odkrywa nam prawdę o naszej sylwetce.
Jest jednak doskonały i sprawdzony sposób, dzięki któremu można szybko zyskać oczekiwaną sylwetkę bez męczenia się często nieprzetestowanymi dietami i treningami. Jedyne, co trzeba zrobić to poznać wszystkie sekrety pilates. Prawdopodobnie nikomu nie musimy tłumaczyć jakie zalety dla naszego organizmu ma joga. Ten znany od wielu stuleci system filozofii indyjskiej jest drogą do dobrego zdrowia i dobrego samopoczucia. Właściwie dobrane ćwiczenia nie tylko rozwijają poszczególne partie mięśni czy poprawiają krążenie w naszym organizmie. Joga ma również wpływ na obniżanie poziomu stresu i stanowi wspaniałą formą wypoczynku, z pomocą której nasz umysł wycisza się i uspokaja.
Pilates jest to współczesna forma wykonywania ćwiczeń, która w dużym stopniu czerpie właśnie z tej filozofii, spajając ją w jedno, z prawidłowo dobranymi ćwiczeniami fizycznymi. Udoskonala ogólną elastyczność ciała, pozwala też poznać możliwości i ograniczenia własnego organizmu. Pilates i joga to połączenie można powiedzieć doskonałe. Ćwiczenia wzmacniają siłę mięśni w każdym zakątku ciała, poprawiają stabilizację mięśniową kręgosłupa, co umożliwia w krótkim czasie ustabilizować korzystną, wyprostowaną postawę. Pilates to również niezwykle skuteczna metoda odchudzania i to nawet bez praktykowania wielogodzinnych, ciężkich treningów na siłowni czy niezliczonych kilometrów wykonanych podczas joggingu. Trenując regularnie można szybko cofnąć się do poziomu dawnej wagi i tak bardzo oczekiwanej szczupłej sylwetki. Elementy, jakie wnosi do treningu joga pozwalają, dzięki ćwiczeniom oddechowym, na dotlenie komórek ciała, dzięki czemu nie odczuwamy żadnych niepożądanych skutków treningów.