Dobre pomysły jak ćwiczyć w domu bez trudu odnaleźć na każdym forum o budowaniu sylwetki. Rejestrując się na takim forum można powymieniać się doświadczeniami, a jeśli ktoś dopiero zaczyna przygodę z szeroko rozumianym bodybuildingiem, to wykorzystać z innych osób. Bez wątpienia ćwiczenia na rzeźbę dla początkujących, nie są najczęściej poruszanym tematem, jak wszyscy wiedzą, większej części ludzi zależy na zbudowaniu na początek jakiejś masy. Nie należy jednakowoż pomijać ich w we własnym schemacie treningowym na samym starcie przygody z fitnessem.
Bardzo efektownym starem, a jeżeli komuś zależy bardziej na zrównoważonej sylwetce niż wielkogabarytowej masie jest kalistenika. Generalnie to kalistenika w swojeich głownych zasadach postuluje brak, lub wyjątkowo niewielką ilość potrzebnego sprzętu, są to jednakowoż ćwiczenia przy użyciu masy własnego ciała, a więc pompki, brzuszki, podciągnięcia przysiady i inne. takie zadania na rzeźbę dla początkujących nie mają zbyt wielu różnic w kalistenice diametralnie od ćwiczeń dla doświadczonych, po prostu bardziej wymagające ćwiczenia są wykonywane z utrudnieniem lub ewentualnie obciążeniem.
Generalnie w całej kalistenice nie ma wydzielonych różnych zadań na masę, rzeźbę i kondycję w inny sposób niż poprzez ilość powtórzeń i tempo ich wykonywania. Pomysły jak ćwiczyć w domu nie są więc oddzielone dostępnością do sprzętu, nie potrzeba jakichkolwiek hantli ani sztang, nie zabierają także dużo miejsca. Meble domowe wystarczają, aby poprzez zmiany kątów nachylenia wykonywanych ćwiczeń wykonać dobrze praktycznie wszystkie pomysły w jaki sposób ćwiczyć w domu. Generalnie jedynym przydatnym sprzętem może być drążek do podciągnięć, który można zamontować we framudze, albo zastąpić go w trakcie niektórych odmian ćwiczenia drążkiem od miotły opartym na dwóch krzesłach.