Od wielu lat wyczynowcy wspomagają się suplementami i dopingiem, aby sukcesywnie iść do przodu i doskonalić swoje osiągnięcia. Także Ci, którzy nie biorą, a są na światowym poziomie, również biorą, tylko o tym nie mówią.
Tanie suplementy to trochę jak rosyjska ruletka, nigdy nie wiadomo na co trafisz. Osobiście uważam, że najlepiej kupować odżywki, których firma jest już jakiś czas na rynku. Dlatego, ponieważ mamy wówczas stosunkowo duże przekonanie, że nie wkładają do tych produktów substancji nieznanego pochodzenia. Jeżeli chodzi już o cenę, to takie firmy jak TREC, OLIMP czy FA mają stosunkowo zbliżone ceny, różnica między odpowiadającym produktem, czyli przykładowo kreatyną monohydrat to parę złotych. Również jeżeli chodzi o recepturę i skuteczność to wszystko jest do siebie bardzo zbliżone, tak naprawdę co kupicie to na Was zadziała, lub nie.
To czy coś na Was zadziała zależy też od waszego organizmu a nie od jakości suplementu, który bierzecie. Jednak zapewniam, że jeżeli będziecie odpowiednio dobrze trenować i się odżywiać, to dowolny suplement z tych wyżej zaproponowanych firm jakoś dobroczynnie na Was zadziała, a to w jak dużym stopniu to już kwestia przypadkowa. Z drugiej strony nie ma sensu wyobrażać sobie nie wiadomo jakich rezultatów, w końcu to jedynie suplementy diety mimo wszystko.
Hormon wzrostu, to produkt, który jest produkowany w naszym organizmie, konkretnie w przysadce mózgowej, pewnymi zachowaniami żywieniowymi można zwiększyć jego stężenie o parę procent, co przyczyni się do zwiększonych przyrostów. Jest również możliwość zakupienia tego środka w formie płynnej do podania w formie zastrzyków.