Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób mogą trenować oni w ogóle bez wychodzenia z mieszkania. Czy w takim wypadku na rezultaty trzeba będzie czekać latami? Czy jest sens trenowania bez sprzętu lub z niewystarczającą jego ilością?
Bez wątpienia, że tak i bez wątpienia może to poświadczyć bardzo dużo osób, które przeszły ogromne, nie do wyobrażenia przekształcenia używając do ćwiczeń tylko i wyłącznie całej masy swojego ciała. Wbrew pozorom takie treningi nie ograniczają się tylko do pompek czy do podciągnięć na drążku, z tego powodu że istnieje szereg różnorodnych ćwiczeń, które można wykonywać jedynie przy użyciu własnego ciała. Zbudowanie masy mięśniowej w ten sposób jest zatem dopuszczalne, jednak należy się tu kierować pewnymi zasadami, dzięki którym taki trening będzie przynosił korzyści.
Przede wszystkim że nie można opierać go tylko i wyłącznie na bazalnych ćwiczeniach i zwiększać ilość repetycji, czy serii, z tego powodu że ciało bardzo szybko adaptuje się do tych ruchów i najzwyczajniej w świecie zastopowany jest wzrost. Ćwiczenia na rzeźbę dla zaawansowanych w mieszkaniu powinien mieć elementy wspólne naprawdę trudnymi ćwiczeniami na drążku np. z dodatkowym ciężarem. Dzięki temu zachowamy progresję w treningu i uczynić go bardziej wymagającym.
Co interesujące, będziemy teraz dzięki temu bardziej skoordynowani, a mięśnie nie będą nam ciążyły, a wspomagały. Co to jest i jakie korzyści z niego płyną? Przede wszystkim skierowany jest on do osób, które pragną szybkich efektów w krótkim czasie. jednakowoż takie treningi są wyjątkowo wymagające, z tego powodu, że pauzy są ograniczone całkowicie do najkrótszych wartości. Co za tym idzie, zmęczymy się o wiele mocniej, niż w przypadku standardowego treningi, gdzie pomiędzy seriami mamy około minuty na relaks i złapanie oddechu. Treningi obwodowe trwają do aż pół godziny i postrzegane za jedne z dających zdecydowanie największe efekty.