Każdy z nas chce wyglądać szczupło i atrakcyjnie. Aby uzyskać wymarzona sylwetkę kluczowe są: zbilansowana dieta oraz ćwiczenia.

Ćwiczenie w domu bez sprzętu, dieta bez specjalisty
Większości z nas wydaje się, że nie schudnie bez kosztownych treningów na siłowni i indywidualnej diety. To oczywiście nieprawda. Jeżeli nie mamy dużej nadwagi bez problemu możemy sobie dać radę z nadprogramowymi kilogramami we własnym zakresie.
W internecie znajdziemy filmiki z całymi zestawami ćwiczeń. Możemy je wykonywać w domowym zaciszu. Do takich treningów nie jest nam potrzebny specjalistyczny sprzęt. Wystarczy laptop z dostępem do sieci, wygodny strój i butelka wody mineralnej. Jeśli chodzi o dietę to w większości przypadków wystarczy racjonalnie ograniczyć tłuszcze i węglowodany proste. Jeśli do tego dołączymy zwiększoną aktywność fizyczną już po miesiącu powinniśmy zauważyć pierwsze rezultaty. Musimy uzbroić się w cierpliwość, zbyt duże tempo chudnięcia narazi nas na nieprzyjemny efekt jojo. Organizm musi się przyzwyczaić do nowego trybu życia, a to może trochę potrwać.

Nie mam czasu na ćwiczenia…
Brak czasu to doskonała wymówka. Przecież każdy pracuje, prowadzi dom, uczy się. Gdzie tu wpleść pół godziny treningu? Jak to mówią dla chcącego nic trudnego. Ćwiczyć można w zasadzie wszędzie, nawet podczas oglądania ulubionego programu telewizyjnego…

Kontrola u lekarza
Zanim rozpoczniemy zmianę stylu życia warto odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu, który skontroluje ogólny stan naszego organizmu. Dzięki temu możemy być pewni, że ani dieta ani treningi nam nie zaszkodzą.